על רוחניות, החיים ודברים מעניינים
Random header image... Refresh for more!

כיצד יודעים מהו טוב אמיתי

בפוסט הקודם הבטחתי לכם להסביר כיצד נדע להבדיל בין טוב או רע שמגיעים מהטבע שלנו ואמורים לכוון אותנו בחיים לבין טוב ורע המגיעים ממקומות של מגבלות הגוף האנושי.

ובכן העניין הוא גם פשוט וגם מורכב – כיצד נדע אם התחושות הנעימות שלנו אמורות לכוון אותנו לכיוון הנכון או שהן מוטעות? ואם יש לנו תחושות רעות – האם הן באות לגרום לנו להירתע מגורם התחושות או שמשהו בעבר שלנו גורם לנו לפחד ללא סיבה אמיתית?

אז ככה: ישנם שני גורמים עיקריים שעלינו לזהות פה –

גורם ראשון – הטבע האמיתי שלנו. זה שהיה קיים עוד בטרם ידענו לדבר. נכון, כבר אז בהיותינו עוללים חסרי אונים "ידענו" מה מרגיש נכון ומה מרגיש לא נכון. תחושות הבאות מהטבע האמיתי שלנו הן האמת שלנו. והאמת שלנו היא זו שאמורה לכוון אותנו בחיים.

גורם שני – ה"מיינד" – התניות שרכשנו במשך הזמן. אלה הרלוונטיות לעניין שלנו מתבססות על פיתויים, סלידות ובעיקר אגו ונותנים לנו תחושה מזויפת של טוב ורע.

הגורם הראשון – האמת שלנו קשורה בייחודיות של כל אדם. דוגמא: לא לשווא לכל אדם יש תחביבים שונים המייחדים אותו. התחביבים שלנו הם הדברים אליהם אנו נמשכים באופן טבעי מגיל קטן, בהם אנו טובים. אלה כשרונות שנולדנו איתם ושייכים באופן ישיר לטבע שלנו.

הגורם השני, ה"מיינד": זהו החלק בנו שנמשך להרגלים, לאגו, לפיתויים ולסלידות. לדוגמא: התענוג שאנו מקבלים מדברים לא בריאים כגון מאכלים לא בריאים בעליל, סמים, התפארות עצמית או לחילופין התחושות הרעות שאנו מקבלים כשמעליבים אותנו, כשעוזבים אותנו וכו'. זהו החלק הגורם להתמכרויות, להרגלים, לעצבים ולסבל. על המיינד עוד נדבר בהרחבה בפוסטים הבאים.

הדרך המהירה להבחין בין טוב אמיתי ובין טוב מזוייף או בין רע אמיתי ורע מזויף טמון בשני הגורמים הללו ולהלן הדרך להבחין בניהם:

טוב: אם אנו נמשכים לעשות משהו כתוצאה מפיתוי זה טוב מזוייף. איך יודעים? שאלו את עצמכם: האם אני יכול בלי זה? אם לא אקבל את זה מה יקרה? אם אתם מפחדים מהתוצאה של "בלי זה" סימן שזה פיתוי.

רע: אם אתם סולדים ממשהו, מרגישים כועסים או עצובים ומתכוונים להגיב לגורם שבגללו אתם מרגישים רע – אני ממליץ קודם כל להמתין שהתחושות הרעות יעברו ולפעול אחר כך. שאלו עצמכם: האם אני מתווכח עם המציאות? האם זה קשור בהישרדות שלי? אם אניח לזה עכשיו, איפה אני אהיה עוד שעה?

אם תהיו כנים עם עצמכם – תדעו להבדיל בין טריקים זולים שהמיינד שלכם מפעיל עליכם לבין מה טוב או רע לכם באמת. בין מה מתאים לכם או לא מתאים לכם ואמור לכוון אתכם לכיוון הנכון עבורכם לבין מכשולים שנועדו לעצור אתכם.

2 תגובות

1 איריס כהן { 02.18.13 ב 22:11 }

;מהי ההוכחה החותכת מהו טוב.

[Reply]

admin Reply:

היי איריס,
האמת היא שאין טוב ורע, יש מתאים ולא מתאים. מה שמתאים אנו מכנים טוב 🙂

[Reply]

שלח תגובה